Podsumowanie weekendu Akademii (9-10 kwietnia)

Po tygodniowej przerwie nasi młodzi zawodnicy Akademii wrócili do gry ⚽️?

Zespół 2008

Chłopcy z tego rocznika rozgrywali mecz ligowy z liderem tabeli Deltą Warszawa i niestety przegrali 4:3.

„ Mecz zaczęliśmy dobrze i już po 25 minutach prowadziliśmy 2:0, niestety wynik nas trochę rozluźnił i do przerwy schodziliśmy przegrywając 2:3. W drugiej połowie cały czas byliśmy na połowie przeciwnika i dążyliśmy do strzelenia bramki, udało nam się doprowadzić do remisu na 7 minut przed końcem meczu po pięknym strzale Kuby Głodowskiego. Niestety minutę później popełniliśmy kolejny błąd i Delta ustaliła wynik meczu na 4:3. Mimo porażki naprawdę zagraliśmy dobry mecz, co docenił również Trener drużyny przeciwnej, niestety popełniliśmy za dużo błędów.” – powiedział po zakończeniu spotkania trener Kamil Boguta

Zespół 2010A

W niedzielne popołudnie drużyna młodzików FC Lesznowola podejmowała na wyjeździe MKS Piaseczno. Drużyna gospodarzy ułożyła sobie mecz w pierwszych minutach spotkania po naszych błędach.

„Już kilka minut po rozpoczęciu meczu straciliśmy bramkę, w skutek czego stanęliśmy sparaliżowani i przez kilka minut nie mogli się otrząsnąć. Z minuty na minutę próbowaliśmy zarysować swoją przewagę, jednak po szybkich kontrach straciliśmy kolejne gole. Ciężko było nam wrócić w tym meczu i po długich bojach trafiliśmy dwa razy, jednak MKS kontrolował poczynania na boisku i wygrał te spotkanie z bezpieczną przewagą.” – ocenił po zakończeniu meczu trener Krystian Barwiński

Zespół 2011B

Trener Witek Barna był zadowolony z postawy swoich zawodników i tak podsumował występ: ” Pierwsza wiosenna kolejka ligowa dla „drugiej” drużyny rocznika 2011 tak się ułożyła, że rozegraliśmy lokalne derby zespołem UKS Lesznowola. Mecz przebiegał głównie pod nasze dyktando, kontrolując jego przebieg praktycznie od samego początku. Niestety zdarzało nam się kilka momentów przestoju, kiedy to przeciwnik dochodził do głosu tworząc groźne sytuacje. Dwukrotnie takie sytuacje zamieniły się na bramki dla przeciwnika. Jednak chłopcy z rocznika 2011 wykazali się większą kreatywnością i strzelili o kilka goli więcej pokazując momentami składny, fajny oraz ciekawy futbol. Oby tak dalej!”

Zespół 2011C

Chłopcy z tej grupy zmierzyli się z drużyną Klub SNU Warszawa. Oto co nam powiedział trener Kamil Jakubowski po zakończeniu tego spotkania:

„Bardzo pożyteczny mecz ligowy rozegrali moi zawodnicy. Zawody rozpoczęły się od dwóch szybko straconych przez nas bramek, wynikających z nieodpowiedniej koncentracji. Następnie doprowadziliśmy do wyrównania i nie wykorzystaliśmy kilku bardzo dobrych sytuacji na wyjście na prowadzenie i zamknięcie meczu.  Przeciwnik wykorzystał nasze błędy i odniósł dzisiaj zwycięstwo. Szczególnie łatwo tracimy bramki po rzutach rożnych rywali, co już na kolejnych sparingach i meczach postaramy się wyeliminować. Widać stopniowy progres u tych chłopców, większa determinacja na treningach przyniesie nam wiele pozytywnych emocji w kolejnych meczach”

Zespół 2012A

Chłopcy zmierzyli się w wyjazdowym meczu ligowym z drużyną Perły Złotokłos. „Od początku meczu dominowaliśmy i kontrolowaliśmy przebieg meczu. Chłopcy zagrali dobre spotkanie , bardzo dobrze radząc sobie w grze w ataku, co udokumentowali bramkami po bardzo ładnych akcjach.” – ocenił trener Kamil Boguta

Zespół 2012 B

W sobotnie przedpołudnie chłopcy z rocznika 2012B mierzyli się z zespołem UKS Iwiczna.
„Zawodnicy rozegrali bardzo dobre zawody, przez wszystkie kwarty prezentowaliśmy taki sam, wysoki poziom. Przez cały mecz prowadziliśmy grę, wyprowadzając ją podaniami od naszej bramki. Musimy jednie poprawić naszą skuteczność pod bramką rywala. Wielkie brawa dla całej drużyny!” powiedział nam po meczu trener Krzysztof Zabielski.

Zespół 2013 A i B

Na inaugurację rozgrywek Żak F1 chłopcy z drużyny A mierzyli się z UKS Wilanowskie Wilki, a chłopcy z gruby B zagrali z LKS Jedność Żabieniec. W obu spotkaniach nie zabrakło emocji i dobrej gry.

Spotkanie z Wilkami obfitowało dużą ilością goli dla obu ekip, lecz po końcowym gwizdku to nasz zespół cieszył się z większej liczby bramek.

W drugim meczu Żabieniec praktycznie od samego początku wyszedł na prowadzenie zdobywając bramkę i utrzymywał przewagę przez całe spotkanie. Nasi chłopcy jednak zagrali do końca i w końcówce spotkania zdobyli bramkę, wyrównując stan meczu. Bardzo dobre interwencję w tym spotkaniu pokazywał nasz bramkarz.

Zespół 2014 A i B

Nasze dwie grupy z rocznika 2014 wystąpiły w weekend w międzynarodowym turnieju D&D Mrągowo Cup. Oba zespoły zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, każdy z nich zagrał po 9 meczów. Był to bardzo intensywny wyjazd z którego wracamy bardzo zadowoleni. Ostatecznie nasza pierwsza drużyna zajęła 3 miejsce w Lidze Mistrzów, a druga drużyna 3 miejsce w Lidze Europy. Brawo chłopaki!
Szczególne brawa dla Patryka, który doznał kontuzji, ale w trakcie 90 sekund gry zdobył dwie bramki. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Zespół 2015A

Miniony weekend był wyjątkowy dla zawodników z rocznika 2015.  Otóż zagrali po raz pierwszy w meczu Ligowym organizowanym przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej w kategorii Żak F2, mimo, że jeszcze jesteśmy w kategorii skrzat. Naszym przeciwnikiem była drużyna Victorii Głosków rocznik 2014/15. Gra z rok starszym przeciwnikiem to nowe doświadczenie dla naszych chłopców, nie zawsze przyjemne. Gra zawodników mogła się podobać jednak pod bramką przeciwnika zabrakło małych szczegółów aby piłka znalazła drogę do bramki. Pierwsze doświadczenia na za nami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne 🙂

Zespół 2015B

W sobotnie późne popołudnie chłopcy skorzystali z zaproszenia od drużyny UKS Irzyk i zagrali kolejny bardzo ciekawy mecz na dwóch równoległych boiskach. Rodzice i trenerzy obserwując pojedynki i widząc ogromny zapał i zaangażowanie zawodników wiedzieli, że czas przeznaczony na ten wyjazd, nie był stracony.  Każde takie nowe doświadczenie to bezcenna lekcja, która pozostawi ślad w ich życiu.