Podsumowanie weekendu Akademii (7-8 maja)

Dużo grania i dużo pozytywnych, piłkarskich emocji – taki był miniony weekend dla naszych grup Akademii ⚽️

Zespół 2004

Przełożony ligowy mecz z Radomiakiem Radom

Zespół 2008

Podopieczni Kamila Boguty zmierzyli się w meczu domowym z drużyną Promyk Nowa Sucha. Niestety był to kolejny mecz w którym zawodnicy popełniali fatalne błędy w obronie i po raz kolejny po pierwszej połowie musieli gonić wynik. W drugiej części meczu gra wyglądała dużo lepiej, ale zabrakło czasu na doprowadzenie do remisu.

Zespół 2009

Chłopcy z tej grupy mierzyli się z rówieśnikami z STF Champion i mimo dobrej gry ulegli minimalnie 0:1.

Zespół 2011A

Chłopcy z pierwszej drużyny rocznika 2011 w sobotę podejmowali na własnym boisku drużynę Champion Otwock. Mimo, że dwukrotnie wychodzili na prowadzenie to po raz kolejny stracili niestety punkty. Znowu to 3 kwarta była najsłabsza i ostatecznie ona zadecydowała o końcowej porażce.

Zespół 2011B

Na kolejny mecz ligowy druga drużyna rocznika 2011 udała się do Grójca aby zmierzyć się z miejscowym Mundialito.  Mimo dobrego nastawienia mecz od samego początku nie układał się po myśli naszych zawodników.

Jak podsumował trener Witek Barna: „ My staraliśmy się prowadzić grę, ale to gospodarze byli konkretniejsi zwłaszcza pod naszą bramką. Niestety zdarzały nam się zbyt długie przestoje w grze przez co drużyna Mundialito uzyskała nad nami przewagę, której nie udało nam się zniwelować do samego końca spotkania. Zwycięstwo gospodarzy było zasłużone. My musimy nadal pracować nad jeszcze większym zaangażowaniem i koncentracją. „

Weekend chłopcy zakończyli meczem wewnętrznym z rocznikiem 2010 w systemie 9×9 na dużym boisku. W takim systemie będą grali już od września w nowym sezonie. Ponad 60 minut rywalizacji ze starszymi kolegami pokazało, ze zawodnicy rocznika 2011 szybko adaptują się do nowych warunków i dobrze sobie w nich radzą.

Zespół 2011C

Chłopcy zagrali na wyjeździe z liderem rozgrywek, Gromem Warszawa.I kwarta była rewelacyjna, całkowita dominacja nad przeciwnikiem, o czym świadczy dwubramkowe prowadzenie. Niestety w drugiej kwarcie chłopcy byli bardzo nieskuteczni i mimo 4 stuprocentowych okazji to przeciwnicy osiągnęli prowadzenie.

Jak ocenił trener Kamil Jakubowski: „Bardzo mnie cieszy fakt, iż wszystkie 5 bramek które dzisiaj strzeliliśmy były po składnych akacjach zespołowych. Mecz ten dał mi dużo cennych informacji nad czym teraz będziemy ciężko pracować na treningach. Szczególnie żal tego, iż pomimo że do Świąt Bożego Narodzenia bardzo daleko to moi zawodnicy zabawili się w Świętych Mikołajów i 4 bramki rywalom podarowaliśmy bez żadnego wysiłku aby im zapobiec. Mamy swoje problemy o których doskonale sobie zdajemy sprawę. Cieszy fakt, iż kolejny raz nie tracimy bramek po stałych fragmentach gry rywali. Drużna czuję niedosyt, sportową złość bo rozegraliśmy dobry mecz a zeszliśmy z boiska pokonani przez samych siebie, przez brak koncentracji i wiary w sukces. Szanujemy każdego rywala, musimy poprawić naszą organizację gry w taki sposób, że jak już stracimy bramkę to niech ona przyjdzie przeciwnikom z ogromnym wysiłkiem i po ich składnej akcji a nie po naszych nonszalanckich, pozbawionych koncentracji i logiki zagraniach. Już czas najwyższy aby zawodnicy zaczęli brać większą odpowiedzialność za swoje zagrania. Wyciągniemy wnioski i jestem optymistą przed rewanżem.”

Zespół 2012A

Chłopcy zmierzyli się w niedzielę z drużyną Sparty Jazgarzew. Mecz był toczony na bardzo dużej intensywności, obie drużyny walczyły o każdą piłkę. Niestety nasi zawodnicy popełnili zbyt dużo błędów aby uzyskać dobry rezultat. Drużyna Sparty postawiła wysoko poprzeczkę i niestety odniosła zasłużone zwycięstwo.

Zespół 2013A

Podopieczni Oskara Śliwowskiego zmierzyli się z Kosą Konstancin, trener był zadowolony z postawy swoich zawodników, chłopcy grali pressingiem i konstruowali ciekawe akcje drużynowe i indywidualne.

Zespół 2014A i B

Chłopcy z rocznika 2014 mierzyli się w ten weekend z drużynami z Chynowa i Bobrowca, obie nasze grupy podeszły do tych meczów z dużym charakterem. W meczu z Chynowem to goście mieli więcej powodów do radości, ale z kolei w spotkaniu z lokalnym zespołem z Bobrowca to nasze celowniki były ustawione dużo lepiej.

Zespół 2015

Zawodnicy rocznika 2015 wybrali się do Dziecinowa aby rywalizować z zawodnikami i zawodniczkami miejscowej Wisły. Trener Witek Barna był zadowolony z wyjazdu: „Na doskonale przygotowanym boisku, przy słonecznej pogodzie,  rozegraliśmy dwa równoległe spotkania. Dzięki temu, każdy zawodnik miał możliwość porywalizowania w dłuższym wymiarze czasowym.  Był to wyjątkowo przydatny wyjazd pod każdym względem. Najważniejsze że każdy zawodnik opuścił boisko wprawdzie zmęczony, ale z uśmiechem na twarzy. I o to chodzi w meczach tych najmłodszych.”