Podsumowanie meczów Akademii (6-7 maja)

Przed nami kolejne mecze ligowe naszych młodych zawodników z Akademii, a jak im poszło w poprzedni weekend?

Zespół 2008

Zawodnicy z rocznika 2008 grali w ten weekend mecz wyjazdowy z liderem naszej ligi, Żyrardowianką Żyrardów. Nasza drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony w tym meczu, mimo iż ponad 30 minut meczu graliśmy w osłabieniu po czerwonej kartce naszego zawodnika nie było widać różnicy na boisku. Mimo porażki 1:2 chłopcy zasługują na szacunek, za serce i walkę jaką włożyli w ten mecz.

Zespół 2011B

Chłopcy po ciekawym meczu zremisowali 2:2 z UKS Iwiczna. Dwa poprzednie nasze pojedynki z tą drużyną w lidze były wyrównane i kończyły się naszymi porażkami 0:2. Dziś, już w 43 sekundzie powinniśmy objąć prowadzenie po pięknej akcji drużynowej i strzale Tymka Kołodzieja, jednak bramkarz Iwicznej miał dziś swój dzień. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była chaotyczna, daliśmy sobie narzucić styl przeciwnika i zupełnie zapomnieliśmy o naszych założeniach przedmeczowych i naszych silnych stronach. Dwa proste błędny, niewykorzystane sytuację, brak charakteru, zbyt miękka gra i wynik na tablicy wskazywał 0:2 dla UKS Iwiczna. W przerwie powiedziałem chłopkom, że tego meczu na pewno nie przegramy, ale muszą realizować to co im nakreśliłem oraz to do czego nas zaczynają przyzwyczajać do naszego stylu gry, opartego na współpracy, agresji w odbiorze piłki, dużej intensywności gry oraz ciągłej wywieranej presji na rywalu. Dobrze weszliśmy w drugą część meczu, z wiarą, z pomysłem i z ogromną determinacją. Drużyna pokazała charakter doprowadzając do remisu i dążąc do zwycięstwa. Przeciwnicy byli od nas silniejsi fizycznie i w 2 połowie skupili się na defensywie – jednak znaleźliśmy na nich receptę. Dziś to my zyskaliśmy nad drużyną z Iwicznej przewagę mentalną. My byliśmy uśmiechnięci. My pozostajemy liderami. Wiemy i szanujemy naszych rywali z UKS Iwiczna i UKS Lesznowola, że będą wywierać do ostatniej kolejki na nas presję, ale Ci chłopacy zasłużyli na to aby w nich WIERZYĆ, dzięki temu, że nie jest nam łatwo z naszymi derbowymi przyjaciółmi, możemy się rozwijać. Nasi rywale motywują nas do jeszcze ciężej pracy. Jeszcze raz BRAWO Dryżyno, pokazaliście charakter.

Zespół 2012

Jak co tydzień nasza drużyna rozegrała dwa spotkania, jedno w systemie 7×7, drugie 9×9. Oba spotkania nasza drużyna pewnie wygrała kolejno z KS Warka i RKS Okęcie. Chłopcy w obu meczach pokazali naprawdę bardzo dobrą grę i cieszy nas , że to co wymagamy od naszych zawodników wychodzi coraz lepiej podczas meczów ligowych.

Zespół 2013

Po raz kolejny jesteśmy zadowoleni z postawy chłopców, widać duży progres umiejętności i ciągłą chęć rozwoju. Dziękujemy przeciwnikowi, MKS Piaseczno, za mecz.

Zespół 2014A

Idealna pogoda do gry i gra naszego zespołu też tak wyglądała. Rywal, Pogoń Grodzisk bardzo dobry i dlatego jeszcze bardziej doceniamy świętną grę naszych chłopców. Fajne ofensywne akcje i dużo okazji do goli, musimy tylko trochę popracować nad skutecznością. Dziękujemy przeciwnikom i brawo FCL!

Zespół 2015A

Zespół wziął udział w turnieju Bellsport Cup, o tym jak poszło chłopcom przeczytacie na naszym Facebooku.