Podsumowanie weekendu Akademii (4-5 czerwca)

Nasi młodzi zawodnicy już niebawem kończą rok szkolny i udadzą się na zasłużone wakacje, także ten sezon już nieuchronnie dobiega końca, jak w jednych ze swoich ostatnich meczów poradzili sobie nasi podopieczni?

Zespół 2004

W ostatniej kolejce najstarszy zespół naszej Akademii podejmował zespół Radomiaka Radom, z którym w pierwszym meczu nasi zawodnicy ponieśli wysoką porażkę. Tym razem dzięki pracy całego zespołu, kolektywie i wielkim zaangażowaniu udało się zremisować 1:1.Brawo!

Zespół 2008

Zawodnicy z rocznika 2008 pojechali osłabieni na wyjazdowy mecz z Józefovią. Chłopcy walczyli dzielnie i pokazali kilka ciekawych akcji prezentując dobry poziom gry, ale to przeciwnicy tym razem zachowali więcej zimnej krwi przy swoich akcjach bramkowych i ostatecznie to oni wygrali mecz 6:2. Gratulacje dla obu zespołów za super mecz.

Zespół 2010

Mecz wyjazdowy z Kosą Konstancin ułożył się dla naszych zawodników bardzo dobrze. Chłopcy świetnie weszli w mecz i szybko uzyskali dwubramkową przewagę. Później gospodarze doszli do głosu, zaczęli odrabiać straty i emocje były do samego końca, finalnie mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 4:3. Brawo drużyna!

Zespół 2011A

W sobotę pierwszy zespół rocznika 2011 podejmował na własnym boisku bardzo mocny zespół Drukarza Warszawa. Jak podsumował trener Grzegorz Goss: „Do spotkania przystępowaliśmy ze sporym niedosytem po zaległym środowym spotkaniu z Wichrem Kobyłka, które zakończyło się bardzo rzadko spotykanym wynikiem w tej kategorii wiekowej 1-0 dla gospodarzy. Niestety w sobotę po raz kolejny ponieśliśmy porażkę. Na tle bardzo wymagającego rywala nie wyglądaliśmy wprawdzie najgorzej, ale to Drukarz był lepszym zespołem a część straconych bramek padło po indywidualnych błędach w kryciu lub nie dokładnych podaniach. 

Zespół 2011B

W niedzielę drugi zespół rocznika 2011 na boisku w Lesznowoli rozegrał derbowe spotkanie z UKS Iwiczna. Nasi zawodnicy byli tego dnia zespołem dominującym, ale strzelili mniej goli i musieli uznać wyższość drużyny z Iwicznej.

Zespół 2011C

Chłopcy zmierzyli się w meczu domowym z Gromem Warszawa. Trener Kamil Jakubowski w taki sposób ocenił zmagania swoich młodych podopiecznych: „W tym meczu zostaliśmy całkowicie zdominowani przez przeciwników przede wszystkim dlatego, iż wielu moich zawodników jeszcze nie potrafi sobie uświadomić, że bardzo istotną rzeczą przy grze na każdym etapie rozwoju piłkarskiego jest bardzo duża aktywność poruszania się bez piłki. Także jeszcze w pełni nie potrafimy wziąć odpowiedzialności za swoje działania, pracujemy nad tym od dłuższego czasu i zwiększymy w tym zakresie nasze działania. Zawodnik musi opanować świadomość – odpowiedzialność swoich działań, wspólnie wszyscy zwiększymy intensywność swojej pracy aby już każdy miał zakodowane, że jak niecelnie zagrałem, straciłem piłkę to staram się ją odzyskać, bądź wspomóc swoich partnerów w działaniach obronnych. Przestaliśmy ten mecz i wynik oraz organizacja naszej gry  całkowicie to odzwierciedla.  W najbliższy weekend kolejny mecz da nam odpowiedź czy w sferze mentalnej, motorycznej oraz organizacji gry idziemy w dobrym kierunku.

Zespół 2012

W czwartek ze względu na wyjazd na turniej chłopcy rozegrali wyjazdowy mecz z drużyną AP Green. Mecz od początku był bardzo wyrównany dopiero w kolejnych częściach udało nam się uzyskać przewagę optyczną ale niestety nie wiązało się to ze zdobytymi bramkami, gdzie nie potrafiliśmy dłuższymi momentami pokonać bramkarza. Przeciwnicy za to nie mieli z tym problemu i jak dochodzili już do sytuacji to je wykorzystywali. Ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Zespół 2013 A i B

Kolejny piłkarski weekend za nami. Pierwsza drużyna zagrała mecz ligowy z MKS Piaseczno. Nasi chłopcy wyszli na boisko mocno zmotywowani, ponieważ MKS to bardzo silny i wymagający zespół. Podopieczni Oskara Śliwowskiego grali bardzo szybką i skuteczną piłkę z mocnym pressingiem na połowie rywali. Chłopcy wymieniali dużo szybkich i celnych podań na jeden, dwa kontakty, które często owocowały efektownymi strzałami na bramkę przeciwnika. Ostateczne rozstrzygnięcie spotkania przyniosła dopiero ostatnia kwarta, w której to nasi zawodnicy strzelili więcej goli. Druga drużyna trenera Krystiana rozegrała mecz na wyjeździe z GKS Chynów. Pierwszą kwartę nasi młodzi piłkarze zagrali trochę ospale i mało zdecydowanie, drużyna gospodarzy przeważała na boisku i zasłużenie wygrywała. Od drugiej kwarty zawodnicy naszej drużyny zaczęli grać coraz pewniej i odważniej, co pozwoliło strzelić pierwszą bramkę. Od tego momentu spotkanie było dość wyrównane i akcji podbramkowych nie brakowało z jednej jak i drugiej strony.

Zespół 2014 B i C

Dwie nasze drużyny rocznika 2014 zagrały mecze na wyjeździe, w Żabieńcu i Górze Kalwarii. Mecze przyniosły dużo akcji, widać, że naszym zawodnikom zależało, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Brawo!

Zespół 2015

Miniony tydzień minął drużynie rocznik 2015 nad nadrabianiem zaległości ligowych i sparingowych.  W nieco ponad tydzień chłopcy rozegrali trójmecz z drużynami GSK Osieck, Jedność Żabieniec i Victorią Głosków.  Jeden z nich rozegrany został w Nowej Woli a dwa na wyjeździe. W każdym z nich chłopcy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony strzelając dużo goli. Nie ustrzegli się jednak błędów,  co ułatwiało przeciwnikom trafiać także do naszej bramki przez co rozegrane spotkania przysporzyły wielu emocji.  Cieszy to że chłopcy robią regularne postępy co pokazuje, że zmierzamy w dobrym kierunku.