Podsumowanie weekendu Akademii (28-29 maja)

Przed nami kolejne mecze chłopców z naszej Akademii, a jak poszło naszym zawodnikom w poprzedni weekend?

Zespół 2008

W niedzielę chłopcy podejmowali na naszym boisku lidera ligi, Deltę Warszawa. Jak ocenił trener Kamil Boguta: „Od pierwszych minut drużyna gości mocno ruszyła do ataku i chciała szybko strzelić bramkę, ale my swoją mądrą grą nie pozwoliliśmy na to i to my wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie. Niestety pod koniec pierwszej połowy bramkę kontaktową strzeliła drużyna gości i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 2:1. W drugiej połowie popełniliśmy dwa duże błędy i to przeciwnicy wyszli na prowadzenie 3:2. Na szczęście moi zawodnicy się nie poddali, walczyli do końca i po strzale rzutu karnego wyrównali na 3:3.

Brawa dla wszystkich zawodników za dobry mecz, który mógł się podobać kibicom, zwłaszcza pierwsza połowa, w trakcie której gra toczyła się w szybkim tempie na dobrym poziomie.

Zespół 2010

W ostatnim meczu chłopcy z rocznika 2010 podejmowali zdecydowanego lidera rozgrywek, MKS Piaseczno. Mecz skończył się naszą porażką. Jak podsumował trener Mariusz Skalski: „Zawiodła szczególnie pierwsza połowa, w drugiej długimi fragmentami potrafiliśmy prowadzić wyrównaną grę z rywalem, momentami przejąć inicjatywę i tworzyć sobie dogodne sytuacje bramkowe”

Zespół 2011A

W weekend zawodnicy z rocznika 2011 wybrali się na boiska Hutnika Warszawa, aby uczestniczyć w turnieju Derby Cup. Trener Grzegorz Goss był zadowolony z występu swoich zawodników: „Rozegraliśmy 9 meczów po 30 minut każdy z między innymi: AP Reiss, Skrą Częstochowa, Wigrami Suwałki czy Varsovią. Były lepsze, słabsze momenty w naszej grze i na pewno zdobyliśmy wiele cennego doświadczenia. Ostatecznie w meczu o 5 miejsce wysoko pokonujemy Legionovię Legionowo.”

Zespół 2011B

W sobotę drugi zespół rocznika 2011 podejmował w derbowym spotkaniu UKS Lesznowolę. W tym meczu naszym chłopcom wychodziło dosłownie wszystko; 

gra 1×1 w ataku i obronie, gra na ścianę, dośrodkowania, strzały, parady bramkarskie i co najważniejsze było widać dużą radość z gry piłkę. Finalnie nasz zespół odniósł bardzo wysokie zwycięstwo, pracujemy aby podtrzymać tak wysoką formę. 

Zespół 2011C

Chłopcy zmierzyli się na wyjeździe z drużyną Klub Snu. Mecz był rozgrywany w ciężkich warunkach pogodowych, przy obfitych opadach deszczu lepsi okazali się zawodnicy gospodarzy. „Mieliśmy problemy ze wypracowaniem sobie dogodnych sytuacji strzeleckich oraz z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy boiska. Gratuluję drużynie gospodarzy, która wygrały całkowicie zasłużenie z nami.” – powiedział trener Łukasz Żandarski

Zespół 2012

Chłopcy rozegrali awansem mecz ligowy z Perłą. W pierwszych dwóch kwartach nasi zawodnicy osiągnęli dużą przewagę i prowadzili grę. Na pochwałę zasługuje fakt, że na sześć bramek strzelonych w pierwszych dwóch kwartach aż pięć padło do pustej bramki po pięknych akcjach naszej drużyny. Jak dodał trener Kamil Boguta: „W trzeciej kwarcie chłopcy ze Złotokłosu ruszyli na nas mocnej, a my niestety trochę stanęliśmy przez co przeciwnicy strzelili nam kilka bramek. Pod koniec trzeciej kwarty chłopcy wrócili na właściwe tory i do końca już kontrolowali grę. Brawo chłopaki za dobry mecz.”