Podsumowanie weekendu Akademii (23-24 kwietnia)

Kolejny weekend piłkarskich zmagań za nami ⚽️?

Zespół 2009

Chłopcy z tego rocznika rozegrali wyjazdowy mecz ligowy z Olimpią Warszawa i wygrali 2:0

„Po ciężkim meczu udaje nam się odnieść zwycięstwo. Brawo dla całego zespołu za zaangażowanie i konsekwencje w grze.” – podsumował po zakończeniu spotkania trener Wojciech Raszewski

Zespół 2010

W drugiej kolejce rozegranej awansem (mecz w środę) chłopcy mierzyli się z zespołem Kosy Konstancin. Mecz był wyrównany, na prowadzenie nasi zawodnicy wyszli w 18 minucie po bramce z rzutu wolnego. Niestety niefrasobliwość i błędy w wyprowadzeniu piłki skutkowały tym że przegraliśmy ten mecz 2:1.

Jak ocenił trener Mariusz Skalski chłopcy szczególnie muszą popracować nad koncentracją i większą aktywnością w grze bez piłki.

Zespół 2011A i B

W minionym tygodniu chłopcy rozegrali 3 spotkania, a pierwszym z nich był mecz naszej ,,dwójki” z Jednością Żabieniec w czwartek. Niestety zaprezentowaliśmy się słabo w tym spotkaniu zarówno pod względem piłkarskim jak i mentalnym i ponieśliśmy zasłużoną porażkę. Całe szczęście chłopcy mieli okazje do rehabilitacji już 2 dni później. W sobotni poranek podejmowaliśmy na własnym boisku UKS Iwiczną i w tym derbowym meczu to my dominowaliśmy na boisku czego efektem było zwycięstwo. W niedzielę nasza ,,jedynka” zadebiutowała w 1 lidze z Drukarzem Warszawa. Jak pokazały nam zimowe sparingi gra z pierwszoligowcami to już zupełnie inna piłka nożna niż dotychczas. Nasi chłopcy w 1,2 i 4 kwarcie zaprezentowali się całkiem przyzwoicie na tle bardzo wymagającego rywala i udało się nam strzelić 3 gole. Jednak to Drukarz tego dnia był lepszym zespołem i zasłużenie zdobył 3 punkty.  Doceńmy jednak to, że znaleźliśmy się na takim poziomie i możemy rywalizować z takimi właśnie zespołami. 

Zespół 2011C

Chłopcy z tej grupy zmierzyli się z drużyną UKS Łady. Oto co nam powiedział trener Kamil Jakubowski po zakończeniu tego spotkania:

„Przez pierwsze dwie kwarty posiadaliśmy optyczną przewagę, utrzymywaliśmy się więcej przy piłce, dobrze pracowaliśmy w defensywie i co najważniejsze staraliśmy sytuację strzeleckie pod bramką przeciwnika. Była to Nowa sytuacja dla tych chłopców bo nie często ta organizacji gry nam poprawnie wychodziła tak jak dzisiaj. Otrzymaliśmy wtedy dwie bramki po kontratakach. Później dekoncentracja w 3 kwarcie oraz  brak cierpliwości w grze spowodował, iż nie było spójności w poszczególnych formacjach i odpowiednich przestrzeni pomiędzy nimi, co przeciwnicy skrupulatnie wykorzystali kilkoma bramkami. Cieszy fakt iż strzelone bramki ze stałego fragmentu gry oraz to iż nie straciliśmy żadnej bramki po rzucie rożnym przeciwnika co tak boleśnie nas dotknęło w poprzednim meczu. Więcej pracy na treningach zaowocuje w przyszłości.

Zespół 2012A

W ostatni weekend rocznik 2012 wziął udział w turnieju w Licheniu w którym rywalizowały najlepsze Akademie z naszego kraju m.in Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Barca Academy, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Pogoń Szczecin. Udział w takich turniejach to niesamowite przeżycie dla naszych zawodników i trenerów, możemy obserwować grę najlepszych Akademii w Polsce oraz rywalizować z nimi w bezpośrednich spotkaniach.

Niestety sama ranga tego turnieju przerosła naszych zawodników i mentalnie nie dojechaliśmy na ten turniej. Chłopcy niestety nie zaprezentowali choć w 50% swoich umiejętności, które wiemy, że mają. Mimo to jesteśmy dobrej myśli i mamy nadzieję, że nasi zawodnicy wyniosą z tego turnieju cenne doświadczenie i w kolejnym turnieju wyjdą bardziej pewni swoich umiejętności. Ostatecznie w turnieju zajęliśmy drugie miejsce w grupie brązowej.

Dziękujemy organizatorom Proturnieje za świetną organizację i możliwość udziału w takim turnieju.

Zespół 2012B

W niedzielny poranek chłopcy zmierzyli się z zespołem KS Raszyn na naszym boisku. Zawodnicy rozegrali bardzo dobre zawody, bardzo dobrze otwierali grę od naszej bramki co skutkowało wieloma uderzeniami na bramkę rywala. Jak ocenił trener Krzysztof Zabielski: „Cieszy progres naszej gry, jednak musimy poprawić jeszcze skuteczność naszych akcji.” 

Zespół 2013B

W grupie Żak mali zawodnicy rozegrali spotkanie ligowe z GKS Chynów. Spotkanie odbyło się na boisku w Nowej Woli przy ładnej pogodzie i sporą liczbą kibiców po jednej i drugiej stronie. Trener Krystian Barwiński podsumował to spotkanie w następujący sposób: „Bardzo ciężki mecz dla naszych chłopców. Co prawda strzeliliśmy kilka bramek, po ładnych akcjach, ale przez większość spotkania to zespół gości dominował i zdobywał gole. „

Zespół 2014 A,B i C

Aż trzy nasze zespoły z tego rocznika rozpoczęły zmagania w rozgrywkach ligi mazowieckiej. Zawodnicy z drużyny A grali z Wilgą Garwolin, chłopcy z „B” zmierzyli się z Koroną Góra Kalwaria, a trzecia drużyna tego rocznika podejmowała Jedność Żabieniec. Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji i super zaangażowania w grę. Oby tak dalej!

Zespół 2015 A i B

Weekend rocznika 2015 miał obfitować w wiele emocji piłkarskich. Niestety choroby spowodowały, że drużyny z Kobyłki i Żabieńca odwołały zaplanowane mecze niemalże w ostatniej chwili. Taki obrót sprawy spowodował brak możliwości zorganizowania innego przeciwnika. Ale nie powstrzymało nas to od wyrwania się z domu 😉 Zagraliśmy mecz wewnętrzny. Frekwencja dopisała. Liczymy że kolejny weekend będzie bardziej przewidywalny.