Podsumowanie weekendu Akademii (21-22 maja)

Drużyny roczników 2012 i 2014 odniosły w ten weekend duże sukcesy na turniejach na których wystąpiły, ale poza nimi rywalizowały także oczywiście pozostałe grupy naszej Akademii.

Zespół 2004

Chłopcy rozegrali dwumecz z MKS Piaseczno. Jak podsumował trener Mariusz Skalski: „W pierwszym meczu z przeniesionej 1 kolejki nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji i jak w przysłowiu niewykorzystane sytuacje się zemściły i ponieśliśmy zasłużoną porażkę 4:0. W rewanżu w niedzielę dzięki bardzo dobrej grze udało nam się zwyciężyć 2:1 i mogliśmy świętować pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w I lidze wojewódzkiej”. Brawo!

Zespół 2008

W drugiej kolejce rewanżowej nasza drużyna odniosła drugie zwycięstwo. Mimo słabszego początku i przegrywania 0-2 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki chłopcy pokazali charakter i odwrócili losy meczu na 4-2. Wielkie brawa dla całej drużyny za zaangażowanie i chęć zwycięstwa.

Zespół 2010

W niedzielny wieczór chłopcy z tego rocznika grali na wyjeździe ze Zniczem II Pruszków. Chociaż początek meczu należał do nich to gospodarze po kontrataku wyszli na prowadzenie. Później jednak to nasi zawodnicy tworzyli klarowne sytuacje co poskutkowało zdobyciem 5 bramek i okazałym zwycięstwem.

Zespół 2011A

W niedzielny wietrzny poranek zawodnicy z pierwszej drużyny rocznika 2011 udali się do Radzymina, aby zmierzyć się z miejscowym Mazurem. Po zeszłotygodniowym bardzo słabym występie na Konwiktorskiej udało się odbudować zespół i chłopcy zaprezentowali się z dobrej strony. Dwukrotnie wychodzili na prowadzenie lecz przeciwnik odpowiadał golem. Przy stanie 2:2 mieli też okazje, żeby kilka razy przechylić szalę zwycięstwa. Niestety w doliczonym czasie gry po rzucie rożnym stracili trzecią bramkę.

Zespół 2011B

Drugi zespół rocznika 2011 pojechał do pobliskiego Żabieńca. W spotkaniu z Jednością padło dużo bramek, ale to niestety przeciwnik strzelił ich kilka więcej.

Zespół 2011C

Chłopcy rozegrali mecz towarzyski ze Szkółką Piłkarską Targówek. Był to bardzo pożyteczny sparing w którym nasi zawodnicy mogli popracować nad wykończeniem stwarzanych sytuacji oraz nad skutecznym wyprowadzeniu piłki z obrony do ataku. Pomimo sporych braków kadrowych spowodowanych sezonem komunijnym, chorobami i rodzinnymi majówkowymi wyjazdami wszyscy którzy zagrali wykonali dobrą pracę na boisko, opartą na zaangażowaniu i koncentracji. Cieczy skuteczność naszych zawodników i ich koncentracja przy stałych fragmentach gry. Jak ocenił trener Kamil Jakubowski: „Po tym elemencie nie straciliśmy bramki a ponadto sami je zdobywaliśmy co na początku rundy nie stanowiło naszej mocnej strony. Pracujemy nad swoimi słabościami, staramy się być wymagającym rywalem dla każdego przeciwnika z którym się mierzymy. Dzisiaj wygraliśmy zdecydowanie i wysoko uzyskując wynik dwucyfrowy po stronie zdobyczy bramkowych. Brawo drużyna!

Zespół 2012A

Chłopcy z rocznika 2012 w sobotę świetnie zaprezentowali się w turnieju eliminacyjnym do Sokoliki Cup, więcej informacji na naszym fanpejdżu:
https://tinyurl.com/2012FCL

Nasi zawodnicy po sobotnim sukcesie w niedzielę zagrali także mecz ligowy z MKS Piaseczno. Mimo braku trzech podstawowych piłkarzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i odnieśli kolejne zwycięstwo. Bardzo nas cieszy rosnąca z każdym meczem forma naszych zawodników.

Zespół 2013A

Chłopcy rozegrali bardzo wyrównany mecz z AP Green. W ostatniej kwarcie to nasi zawodnicy zachowali więcej sił i byli bardziej zdyscyplinowani taktycznie dzięki czemu zdołali zwyciężyć.

Zespół 2013B

Podopieczni trenera Krystiana Barwińskiego z drugiej drużyny rocznika 2013 rozegrali dwa spotkania. W meczu z SEMP Ursynów mieli więcej pracy w obronie, a prowadzone przez naszych zawodników akcje ofensywne nie były tak skuteczne jak te przeciwników. Drugi mecz z Perłą Złotokłos obfitował w mnóstwo sytuacji podbramkowych. Naszym zawodnikom brakowało skuteczności, ale z pozostałych elementów gry trener był bardzo zadowolony.

Zespół 2014A

Chłopcy z rocznika 2014 zajęli trzecie miejsce w bardzo silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju Api Cup w Zakopanem. Więcej o rewelacyjnym występie naszych zawodników przeczytacie na naszym fanpejdżu:
https://tinyurl.com/FCL2014

Zespół 2015

Kolejnym przeciwnikiem chłopców z tego rocznika była drużyna Jedności Żabieniec 2014. Gra ze starszym rywalem to zupełnie inne wyzwanie dla naszych zawodników, jednak nie przeszkodziło im to w zaprezentowaniu swoich umiejętności. Trener Witek Barna był bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników: „Warto zauważyć, że obok ustawiliśmy drugie boisko, na którym rozegraliśmy także mecz wewnętrzny. Chłopcy zamiast czekać bezczynnie na swoją kolej aby wejść na boisko, mogli cały czas doskonalić podania i przyjęcia piłki,  grę 1×1 czy strzały . Taka decyzja spowodowała, że każdy z zawodników poza bramkarzem rozegrał ponad 60 minut meczu. Jak się później okazało, godzinny mecz, mimo dużego zmęczenia, wywołał dużo uśmiechu na twarzach naszych młodych piłkarzy” 

Zespół 2016

Młodzi podopieczni trenera Sebastiana Dziewańskiego rozegrali w sobotę mecz towarzyski z Soccer Factory Pruszków. W spotkaniu tym oprócz coraz lepszej kontroli piłki można było dostrzec pierwsze próby zwodów. Brawo!