Podsumowanie weekendu Akademii (22-23 października 2022)

Zespół 2008

Chłopcy mierzyli się ze Zniczem II Pruszków i można powiedzieć, że zremisowaliśmy wygrany mecz 🙁 W pierwszej połowie nasza drużyna stworzyła tyle sytuacji, że powinniśmy po pierwszej połowie „zamknąć” ten mecz. Niestety nasza rażąca nieskuteczność w tym meczu przełożyła się na to, iż mecz mogliśmy ostatecznie też przegrać. Na szczęście w ostatnich minutach udało nam się wyrównać na 1:1.

Zespół 2009

Po dobrym spotkaniu pewnie pokonujemy zespół z Raszyna aż 6:1. Brawa dla całego zespołu!

Zespół 2010

W meczu, który będzie mógł mieć wielkie znaczenie jeżeli chodzi o pozostanie w drugiej lidze minimalnie ale niestety zasłużenie przegrywamy z drużyną Legia SS. Szczególnie bardzo przeciętnie radziliśmy sobie z kreowaniem sytuacji podbramkowych.

Zespół 2011A

W meczu z Eskadrą mieliśmy dużo szczęścia. Przeciwnik na szczęście nie wykorzystywał prezentów jakie mu dawaliśmy. Niestety popełnialiśmy zbyt proste błędy techniczne, przez które przeciwnicy łatwo dochodzili do sytuacji bramkowych. Jedyny plus to, że byliśmy skuteczni w tym meczu, przez co udało się wygrać :43. Bardzo nas cieszy w końcu dobra postawa drużyny, która walczyła do końca.

Zespół 2011B

Chłopcy zagrali dwa mecze, w pierwszym mierzyli się z UKS Lesznowola. Gratuluję rywalom na skuteczny pomysł na ten mecz, drużyna UKS nie miała dużo okazji strzeleckich, jednak była bardzo skuteczna. Z naszej strony mnóstwo okazji bardzo dogodnych do zdobycia bramki nie wykorzystanych. W kilku sytuacjach również nie graliśmy zespołowo,  skrzydłowi sami chcieli zdobywać bramki  a mogliśmy te dogodne akcje lepiej sfinalizować jako drużyna. Zabrakło cierpliwości, skuteczności i wiary  w możliwość powrotu do meczu. Bardzo pożyteczny sprawdzian. Będziemy chcieli  na pewno zagrać kilka gier sparingowych z naszymi kolegami z UKS aby weryfikować w jakim kierunku podążamy na tle jak na nasze możliwości dość wymagającego przeciwnika. W drugim meczu podejmowaliśmy UKS Iwiczna. Jestem zadowolony z jakości gry, w tym spotkaniu zagraliśmy w innym systemie niż zazwyczaj gramy – przyniosło to oczekiwane i wymierne efekty. Długo potrafiliśmy się utrzymać przy piłce, stwarzaliśmy okazję strzeleckie po przygotowanych akcjach zespołowych, dwie bramki nie zostały uznane przez arbitra spotkania – Musimy popracować nad kontrolą linii spalonego przy finalizacji akcji. Drużna była jednością, wszyscy zawodnicy wspierali się wzajemnie. Warto odnotować fakt iż po dwóch bardzo wysokich porażkach na początku rundy, wszyscy zrobiliśmy krok naprzód i staliśmy się niewygodnym rywalem dla każdego przeciwnika. Jesteśmy optymistycznie nastawienia na dwa pozostałem mecze w rundzie, w których zagramy o kontynowanie naszej dobrej gry a wynik będzie tyko jej rezultatem. Zawodnicy mają coraz większą świadomość swoich zadań na boisku i moich założeń. Determinacja i wola walki, zaangażowanie już jest na odpowiednim poziomie co nie było widoczne w pierwszych kolejkach.

Zespół 2012A

W meczu z Perła zagraliśmy bardzo dobry mecz, mieliśmy dużą przewagę jeżeli chodzi o posiadanie piłki i stworzyliśmy dużo sytuacji bramkowych, niestety skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Nas jednak cieszy najbardziej nasza gra 🙂

Zespół 2013A i B

Chłopcy z tego rocznika zagrali w weekend z MKS Piaseczno i KS Warką, najbardziej nas cieszy skuteczność w wyprowadzaniu akcji, musimy jeszcze popracować nad finalizacją.

Zespół 2014C

W meczu sparingowym z drugą drużyną Ursusa Warszawa uzyskaliśmy wysoki remis. Cieszy gra, tworzone sytuacje, gra indywidualna i zespołowa. 

Zespół 2015A,B i C

W weekend rozegraliśmy dwa mecze ligowe przeciwko Jeziorce Prażmów i Żyrardowiance. Podczas spotkań zawodzi trochę u nas skuteczność, choć ostatecznie udaje się strzelić w obu meczach po kilka goli. Ostatni czas na treningach poświęcamy na tworzenie linii podania i widać ze nie przychodzi łatwo to z przeciwnikiem jak podczas treningu. Na plus zasługuje zaangażowanie wszystkich zawodników na obu spotkaniach. Chłopcy z trzeciej drużyny tego rocznika zmierzyli się w towarzyskim dwumeczu z Juniorem Józefosław. W tym spotkaniu okazje do pogrania dostaje każdy zawodnik. Rywal pokazuje nam jak dużo jeszcze pracy przed naszymi adeptami futbolu.