Podsumowanie weekendu Akademii (11-12 czerwca 2022)

To już jedna z ostatnich kolejek ligowych w tym sezonie, jak poradzili sobie nasi zawodnicy?

Zespół 2008

Chłopcy zmierzyli się z drużyną Drukarza II Warszawa. Było to kolejne spotkanie w którym niestety nasi zawodnicy mieli problem ze zdobyciem bramki, a w łatwy sposób robili to przeciwnicy. Jak ocenił trener Kamil Boguta: „W pierwszej połowie mogliśmy rozstrzygnąć losy meczu na swoją korzyść, ale niestety zmarnowaliśmy mnóstwo sytuacji. W drugiej los się odwrócił i nasze niewykorzystane sytuacje się zemściły i przeciwnik zszedł z boiska z trzema punktami.”

Zespół 2010

W meczu o utrzymanie w drugiej lidze chłopcy mierzyli się z KS Wilanów. Trener Mariusz Skalski nie był zadowolony z ostatecznego rozstrzygnięcia: „Mimo dwubramkowego prowadzenia w ostatnich minutach nie ustrzegliśmy się indywidualnych błędów co skutkowało remisem 3:3 na koniec meczu. Szkoda licznych niewykorzystanych sytuacji i błędów które niestety powtarzamy notorycznie te same. Finalny wynik powoduje że zajmujemy miejsce spadkowe na koniec sezonu”

Zespół 2011A

W minioną sobotę zawodnicy rocznika 2011 udali się na ostatni mecz wyjazdowy w tym sezonie do Otwocka na mecz z miejscowym Championem. Jak się później okazało nie był to zbyt pozytywny wyjazd. Jak podsumował trener Witek Barna: „Przeciwnik zdominował nas w każdym piłkarskim aspekcie ale wyjątkowo dobrze wyglądał w grze 1×1. Widać, że to ich bardzo mocna strona. Nasi młodzi piłkarze mieli w pierwszej części meczu duży problem jak zneutralizować przeciwnika. Jak nam się to udało, wynik pojedynku był już praktycznie rozstrzygnięty. Gra w pierwszej lidze to dla naszych chłopców spory przeskok jakościowy, z którym nie do końca jeszcze się uporaliśmy. Ale pracujemy dalej bo od września nastąpi sporo zmian w naszej grze. Kończymy wiek Orlika i zaczynamy rywalizację w kategorii Młodzik. Wiąże się to ze zmianą wielkości boiska, ilości zawodników na placu gry a i przy okazji innym ustawieniem. Mimo wszystko patrzymy z optymizmem w przyszłość.”

Zespół 2011C

Trener Kamil Jakubowski był zadowolony z postawy swoich zawodników w meczu z Juniorem Józefosław: „Nasza dobra dyspozycja to wynik pracy jaką wykonaliśmy w poprzednim tygodniu, większa intensywność zajęć motorycznych, poprawa sfery mentalnej wynikającą z uświadomienia sobie odpowiedzialności każdego zawodnika za działania ofensywne jak i defensywne, przyniosły w tym spotkaniu wymierny efekt. Od początku do końca mecz nie straciliśmy kontroli nad jego przebiegiem. Cieszy duża intensywność biegowa wszystkich zawodników, umiejętne przemieszczanie się bez piłki. Także na wyróżnienie zasługuję fakt wzajemnej asekuracji oraz chęć i mobilizacja do jak najszybszego działania mającego na celu odzyskanie utraconej piłki. W zakresie elementów do poprawy to większa koncentracja przy pressingu przeciwnika oraz stopniowe zwiększanie automatyzmów przy posiadaniu przez nas piłki – będziemy na tym pracować. Drużna właściwie zareagowała po bardzo wysokiej porażce w poprzedni weekend, zawodnicy są świadomi swoich błędów z tamtego spotkania. Ciężka praca jestem pewny, że spowoduję znaczą poprawę naszej organizacji gry i takie mecze jak ten z GROMEM już się nie powtórzą – bo będziemy bardziej zdyscyplinowani i zjednoczeni.”

Zespół 2012

Trener Kamil Boguta pochwalił swoich zawodników: „W piątek rozegraliśmy mecz z bardzo dobrą drużyną Sparty Jazgarzew. W ostatnich meczach ze Spartą szło nam bardzo ciężko i niestety ponosiliśmy zasłużone porażki. W tym meczu chłopcy od początku zaprezentowali swoje wysokie umiejętności i kontrolowali mecz praktycznie od początku do końca. Bardzo nas cieszy, że z każdym meczem gra naszej drużyny jest coraz lepsza i wyciągamy wnioski z błędów, które popełniliśmy wcześniej.”

Zespół 2013B

Chłopcy z drugiej drużyny rocznika 20133 rozegrali mecz ligowy na wyjeździe z MKS Piaseczno. Trener Krystian Barwiński w następujący sposób podsumował zmagania swoich zawodników: „Zagraliśmy pod balonem więc zawodnikom nie przeszkadzały warunki atmosferyczne i mogli pokazać swoje umiejętności. Mecz od początku był bardzo intensywny, dzięki temu widzieliśmy dużo akcji podbramkowych z jednej i drugiej strony. Świetnie spisywali się bramkarze obydwu drużyn. Gospodarze wyszli jako pierwsi na prowadzenie, które utrzymywali dosyć długo, jednak nasi chłopcy starali się ciągle zniwelować straty. Ostatnia kwarta pokazała, że w sporcie powinniśmy walczyć do samego końca. Mecz zakończył się remisem, jednak to nie było najważniejsze. Wielkie brawa dla młodych zawodników za charakter i nastawienie na boisku.”

Zespół 2015

W związku z pauzą ligową i brakiem możliwości znalezienia przeciwnika, postanowiliśmy rozegrać mecz wewnętrzny. Na boisku  w Nowej Woli pojawiło się kilkunastu zawodników, których podzieliliśmy na cztery drużyny. Na dwóch boiskach przez ponad godzinę trwała zażarta rywalizacja, kto okaże się lepszy. Jednak to zeszło na dalszy plan bo wygrani są wszyscy, którzy postanowili z nami spędzić to sobotnie popołudnie.