Podsumowanie sezonu 2021-2022 w Akademii FC Lesznowola

Nasi młodzi zawodnicy zakończyli już zmagania ligowe i udali się na zasłużone wakacje. Oto jak zmagania swoich podopiecznych ocenili trenerzy

Zespół 2004 (trener Mariusz Skalski)

Ten sezon był ostatnim sezonem jaki chłopcy rozgrywali w ramach rozgrywek juniorskich. Z niektórymi miałem przyjemność pracować od 7 lat z niektórymi troszkę krócej. Przez ten czas udało nam się stworzyć zgraną rodzinę piłkarską zarówno na boisku, na trybunach jak i w czasie wolnym. To był niesamowity okres, podczas których nie zabrakło chwil zwątpienia, ale finalnie udało nam się dotrwać do samego końca. Rozgrywki juniorskie kończymy na 4 miejscu w 1 lidze wojewódzkiej co jest niewątpliwie sukcesem. Osobiście chciałbym podziękować wszystkim którzy przyczynili się do tego sukcesu, zawodnikom i oczywiście ich rodzicom. Z niektórymi mam nadzieję się jeszcze spotkać na boisku, co będzie dla mnie niesamowitą nagrodą.  Brawo Panowie i do zobaczenia! 

Zespół 2008 (trenerzy Kamil Boguta i Ivo Barnjak)

Runda wiosenna była dla nas bardzo ciężka, nie tylko ze względów sportowych ale także przez różne innych rzeczy na które nie mieliśmy wpływu. Moglibyśmy narzekać i marudzić, że było tak a nie inaczej, ale naszym zdaniem każde wydarzenie czegoś uczy i jesteśmy pewni, że na jesieni wrócimy silniejsi. Mimo, iż wyniki nie byłe najlepsze w tej rundzie, to udało nam się pozostać w tej lidze i w rundzie jesiennej będziemy rozgrywać mecze w pierwszej lidze. Jeżeli chodzi o aspekty sportowe, to cieszy nas rozwój indywidualny naszych zawodników i to, że co chwile kolejni zawodnicy swoją ambicją i ciężką pracą stają się lepszymi zawodnikami. 

Zespół 2009 (trener Wojciech Raszewski)

Zespół 2009 zakończył rozgrywki na 5 miejscu. Przed rozpoczęciem rozgrywek zdawaliśmy sobie sprawę że nie będzie to dla nas łatwa runda. Zanotowaliśmy dobry początek, ale niestety wraz z upływem czasu dochodziły kolejne urazy i nieobecności zawodników, co niewątpliwie wybijało nas z rytmu. Zagraliśmy 10 bardzo wyrównanych spotkań, kolejny sezon zaczniemy na poziomie 2 Ligi i na pewno będziemy starali się o jak najwyższą lokatę.

Zespół 2010 (trener Mariusz Skalski)

Miniony sezon był bardzo nierówny w naszym wykonaniu. Dobre mecze przeplataliśmy słabszymi. Duża liczba niewymuszonych błędów sprawiła że na pewno nie możemy być zadowoleni z finalnego efektu. Na dwie kolejki przed końcem mieliśmy realną szansę na zajęcie drugiego miejsca w rozgrywkach, jednak brak konsekwencji i momentami odpowiedzialności sprawił że zagraliśmy mocno poniżej oczekiwań. Przed nami chwilka odpoczynku i już niedługo wrócimy mocno zmotywowani do dalszej pracy.

Zespół 2011A (trenerzy Grzegorz Goss i Witek Barna)

W rundzie wiosennej sezonu 2021/22 zadebiutowaliśmy w 1 lidze. O ile druga liga nie sprawiła nam większych problemów to najwyższy poziom rozgrywkowy okazał się dla nas bardzo trudny. Przegraliśmy wprawdzie 8 meczów z 10-ciu, ale przynajmniej w trzech z nich mogliśmy spokojnie zapunktować bo graliśmy jak równy z równym.  Ostatecznie zajmujemy szóstą lokatę i po pół roku wracamy do 2 ligi. Czego na pewno musi nauczyć nas doświadczenie w 1 lidze? Jeżeli chcemy wrócić na najwyższy poziom to nie tylko sama obecność, ale też ciężka praca na treningu nas tam zaprowadzi.

Zespół 2011B (trenerzy Grzegorz Goss i Witek Barna)

Drugi zespół rocznika 2011 zagrał w grupie w której mierzył się w derbowych meczach z UKS-ami Lesznowola, Iwiczna czy Jednością Żabieniec. Z 10 meczów wygrywamy 6 a 4-krotnie schodzimy pokonani. Rundę możemy zaliczyć do udanych ponieważ strzeliliśmy sporo bramek a w meczach gdzie przegraliśmy  nie zaprezentowaliśmy słabego poziomu.

Zespół 2011C (trenerzy Kamil Jakubowski i Łukasz Żandarski)

Drużyna w tej rundzie grała w lidze 6 spotkań, pozostałe wolne weekendy od meczów ligowych rozgrywaliśmy mecze sparingowe. Mieliśmy kilka słabszych spotkań, gdzie brakowało nam właściwej organizacji, determinacji i wzajemnej współpracy. Wyciągamy z każdej porażki, sytuacji boiskowej wnioski i staramy się eliminować nasze błędy.Cieszy fakt, iż po pierwszym meczu gdzie w straciliśmy 2 bramki z rzutów rożnych przeciwnika, wprowadziliśmy korekty w naszej organizacji i już zarówno w meczach ligowych jak i sparingowych wyglądaliśmy solidnie przy organizacji stałych fragmentów gry w fazie defensywnej jak i ofensywnej. Jesteśmy również zadowoleni z tego, iż zawodnicy zwiększają swoją świadomość boiskową i coraz częściej i efektywnej zaczynają współpracować między sobą na boisku. Przed nami kolejne wyzwania, którym postaramy się sprostać a mianowicie zmiana organizacji gry z 7 na 9 zawodników. Frekwencja na zajęciach jest na bardzo dobrym poziomie. Wyróżniliśmy wśród naszych zawodników następujące osoby:

Franciszek Białek – Najlepszy strzelec drużyny – 13 bramek

Filip Komorowski – Najlepszy asystent – 6 asyst

Jakub Bobiński – Odkrycie Rundy

Stanisław Zaradkiewicz – Najlepszy Zawodnik

Zespół 2012A (trener Kamil Boguta)

Kolejna runda za nami, to była druga runda w której nie ma wyników, tabel, a mecze rozgrywamy w zależności od zadeklarowanego poziomu. Chłopcy rundę mogą zaliczyć do udanych, z każdym tygodniem, z każdym kolejnym meczem poziom naszej gry się poprawiał i to nas najbardziej cieszy. Cieszy nas również , że z każdym turniejem gdzie mamy możliwość rywalizacji z mocnymi Akademiami z całej Polski poziom naszej gry wzrasta. mamy jeszcze dużo do poprawy ale z takim zaangażowaniem i chęcią do pracy jesteśmy spokojni, że efekty tej pracy będą widoczne. 

Zespół 2012B (trener Krzysztof Zabielski)

Sezon 2021/22 dobiegł końca, a więc przyszedł czas na podsumowanie. Były to pierwsze rozgrywki, gdzie mierzyliśmy się z nowym wyzwaniem gry 7×7. Oceniając cały sezon udało się nam zrealizować cel jaki sobie postawiliśmy przed sezonem, czyli grę zespołową. Oczywiście nie zapominając przede wszystkim o umiejętnościach indywidualnych, które szlifowaliśmy przez cały sezon. Wielkie gratulacje szczególnie dla zawodników, którzy pracowali przez cały sezon i dzielnie walczyli w każdym meczu. Odpoczywamy i czekamy z niecierpliwością na kolejny sezon. 

Zespół 2013 (trenerzy Oskar Śliwowski i Krystian Barwiński)

24 czerwca dobiegł koniec sezonu dla chłopców z rocznika 2013, zakończenie rozgrywek świętowaliśmy na boisku oraz w pobliskiej restauracji. Jednak zacznijmy podsumowanie od początku. Przed startem rozgrywek doszło do paru zmian w zespole. Kilku nowych chłopców wzmocniło szeregi FCL 2013, co pozwoliło na większą motywację podczas treningów. Powiększył się również sztab szkoleniowy. Do trenera Oskara Śliwowskiego, dołączył drugi trener Krystian Barwiński. Ten sezon był bardzo pracowity i owocny dla naszego teamu. W sumie rozegraliśmy w ramach ligi mazowieckiej 20 spotkań, w których strzeliliśmy dużo pięknych goli. Najwięcej bramek zdobył Antoni Adamkiewicz, a najlepszym asystentem został Tymon Ancukiewicz. Oprócz ligi mazowieckiej chłopcy zagrali kilka sparingów i wzięli udział w kilku turniejach. Część zawodników miała również możliwość występować i sprawdzać swoje możliwości na treningach i meczach w starszych rocznikach. Zawodnikiem sezonu został Aleksander Kulka. Alo został wyróżniony za zostawiony charakter na boisku, za podejście do treningów, zaangażowanie podczas meczy zarówno w roczniku 2013 jak i 2014, należy wspomnieć, że jest to chłopiec rok młodszy od reszty kolegów. Całemu zespołowi gratulujemy udanego sezonu i życzymy aktywnych wakacji.

Zespół 2014 (trenerzy Ivo Barnjak i Wojciech Raszewski)

Rocznik 2014 ma za sobą bardzo udany sezon. W lidze MZPN wystawiliśmy 3 zespoły na 3 różnych poziomach (zaawansowany, średniozaawansowany i początkujący). Każdy z zespołów zaprezentował ciekawą, dobrą grę i uzyskał dobry wynik na swoim poziomie. Dzięki konsekwentnej i ciężkiej pracy chłopcy robią duże postępy. Poza grą w lidze wystąpiliśmy też udanie w kilku turniejach za każdym razem będąc w czołówce. Duży rozwój chłopców motywuje nas do jeszcze większego zaangażowania.  

Zespół 2015 (trenerzy Witek Barna i Daniel Miesiak)

Dla rocznika 2015 miniony sezon 2021/22 był obfitujący w różnego rodzaju aktywności. Oprócz dwóch treningów w tygodniu chłopcy w weekend grali  mecze  sparingowe ewentualnie brali udział w turniejach towarzyskich. Sumując wszystko zebrało się takich gier około czterdziestu. W rundzie wiosennej wzięliśmy także udział w rozgrywkach ligowych rozgrywanych w ramach Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej rywalizując z zawodnikami o rok starszymi. Zagraliśmy z takimi drużynami jak: GKS Osieck, Jedność Żabieniec, MKS Piaseczno oraz Victoria Głosków. Było to bardzo fajne doświadczenie, które będzie procentowało w przyszłości. 

Zespół 2016 (trenerzy Sebastian Dziewański i Łukasz Żandarski)

Runda wiosenna była dla nas bardzo udana. Mali piłkarze poczynili duży postęp w zakresie kontroli piłki oraz gry 1v1 co prezentowali z każdym rozegranym meczem na wyższym poziomie. W sumie udało Nam się spotkać 17 razy w ramach meczu towarzyskiego, turnieju czy gry wewnętrznej. Wielkie słowa podziękowania dla rodziców za zaangażowanie w wydarzenia weekendowe. W lipcu ładujemy baterie aby od sierpnia ruszyć pełni energii po nowe doświadczenia i umiejętności.